מגבר קול נייד

"עֶרֶב וָבֹקֶר וְצָהֳרַיִם אָשִׂיחָה וְאֶהֱמֶה וַיִּשְׁמַע קוֹלִי."

 הדיבור האנושי הוא יצירה מופלאה ומורכבת. כדי להפיק את צלילי הדיבור נדרש שיתוף פעולה בין אברים רבים בגוף האדם: הריאות, הגרון, מיתרי הקול, הפה והלשון ועוד. פגיעה או מחלה באחד מהמערכות האלה יכולה לגרום להיחלשות הקול, לצרידות, לאילמות חלקית או אפילו לאילמות מלאה. שיחה בין חברים ושיחות טלפון שנראות כדבר טריוויאלי ופשוט לאדם בריא, אינן כה פשוטות עבור אנשים עם ליקויי דיבור. עבור אנשים אלו פותחה מערכת הגברה חשמלית זעירה וניידת, שאותה יכול המשתמש לשאת איתו לכל מקום. בעזרת מערכת זו יכולים מוגבלי הדיבור להיות כאחד האדם ולתקשר עם הסביבה.

השאלה הגדולה היא מה עושים בשבת, הרי המערכת היא מערכת חשמלית. האם צריכים אותם מוגבלי דיבור להאלם דום בשבת?

לאחרונה מכון צומת יחד עם חברת Luminaud  פיתחו מערכת מיוחדת המותרת לשימוש בשבת. כאשר מעבירים את המערכת למצב שבת בערב שבת  (ע"י מתג המיועד לכך) המערכת תתחיל לפעול ברציפות והחלשת הווליום לרמה מינימאלית לא תגרום לניתוק המערכת (פיתוח מיוחד גורם לכך שהמעגל החשמלי יישאר חי, גם כשעוצמת הווליום נמוכה ביותר). כל התערבות של המשתמש אינה גורמת אלא לשינויי זרמים המותרים בשבת בשעת הצורך, ללא כל סגירת מעגל חשמלי או פתיחתו.

 המיקרופון של מערכת זו איננו 'דינמי' (היוצר זרמים בדיבור) אלא 'קיבולי' (קונדנסטור, שבו קיים זרם כל הזמן, והזרם רק משתנה לפי הדיבור). המיקרופון שבמערכת אינו שונה במהותו מאותו מיקרופון זעיר הקיים במכשירי שמיעה המיועדים לכבדי שמיעה, וכל הפוסקים המובהקים התירו את השימוש בהם (ורבים מהם אף התירו דיבור ישיר אל תוך האוזן).

לפרטים נוספים ולהזמנות: 02-9931442


הדפס
עבור לתוכן העמוד