מיטת חולים מתכווננת

''כִּי כָל יָמָיו מַכְאֹבִים וָכַעַס עִנְיָנוֹ גַּם בַּלַּיְלָה לֹא שָׁכַב לִבּוֹ'', אמר החכם מכל אדם (קהלת ב,כג). אכן, חולים השוכבים על מיטותיהם זמן ממושך מרגישים זאת היטב. מדי פעם הם משנים את מצב המיטה ואת תנוחת השכיבה שלהם, כדי לחלץ את עצמותיהם ולאפשר להם מעט נוחות במצבם הרפואי המכביד.

העולם הטכנולוגי מקדיש מאמצים רבים לעזרי נוחות ושיפור איכות החיים לחולים, לנכים ולמוגבלים. בין השאר, קיימות מיטות המצויידות בשלט רב-תכליתי המאפשר הגבהה והורדה של כמה מחלקי המיטה, וכן שינוי זויות ופונקציות נוספות.

נכון, עד כה ניתן לבצע פעולות אלו באמצעים מיכניים של 'מנואלה' או דוושה וכד'. מעבר לקושי היחסי שבפעולות אלו - החולה נזקק לעזרת האחות, הסועד או בן משפחה.

'שלט' אלקטרוני לכיוונון מיטה הינו מוצר מודרני המיקל מאד על חיי החולה וסועדיו. אילו היה הדבר תמיד בבחינת 'פיקוח נפש' , כמעט לא היתה בעיה. אולם במקרים רבים הדבר נעשה לנוחיותו של החולה ולשיפור תנאי סיעודו,ולא ל'הצלת חיים' ישירה. 

מכון 'צומת' פיתח מנגנון 'גרמא' שבאמצעותו ניתן לבצע  שינויים במצבה של מיטת החולה בלא לעבור על איסורי דאורייתא או דרבנן. ניתן להתאים את ה'שלט השבתי' לכל הפונקציות המצויות במקור, או לחלקן בלבד.

לפרטים ולהצעת מחיר ניתן לפנות למכון 'צומת '


הדפס
עבור לתוכן העמוד