כשרות טכנולוגית - גלישבת

העלייה ברמת החיים במדינות המפותחות, ביחד עם סגנון העבודה התובעני ועתיר הלחצים הנפשיים, הביאה לגידול בביקוש לנופש ופעילות אקטיבית של בילוי זמן. מחקרים מאשרים את המסקנה כי הנופש תורם לאיכות החיים והרגשה של שביעות רצון, ואלה בשילוב ירידת רמת המתח הנפשי הנלווית אליהם תורמת ישירות גם לשיפור הבריאות הגופנית. התברר עוד כי העוסקים בפעילות נופש אקטיבית הקטינו את הוצאות הבריאות שלהם.

החשיבות של הניתוק מלחצי היום יום כמכשיר לשיפור המצב הנפשי והגופני מוכר עוד מתרבויות עתיקות ובראשן היהדות אשר קיבעה את יום השבת כיום מנוחה מחייב. (מתוך ויקיפדיה – נופש).

סביבת המגורים המודרנית בכלל ובתי המלון בפרט, הפכו בעשור האחרון ליותר נוחים ויותר חסכוניים באנרגיה, בזכות הטמעה של טכנולוגיה מתקדמת בכל פינה. עם זאת, רצוננו לחיים נוחים מחד ודרישתנו המחייבת לשמירה מלאה של הלכות השבת, מחייבת אותנו למצוא פתרונות הלכ-טכניים לכל האתגרים הטכנולוגיים הללו.

אם בעבר די היה לדרוש תעודת כשרות על המזון לפני הזמנת הנופש, כיום בעת הזמנת חדר בבית מלון יש לבדוק  את  התאמתן  של עשר(!) מערכות שונות לאורח חיים של שומרי שבת   כדי שניתן יהיה ליהנות מכל מה שהנופש מציע מבלי להכשל - שלא ביודעין -בחילול שבת ח"ו, או לחילופין, לדרוש לראות 'תעודת כשרות טכנולוגית' ממכון צומת, שעושה עבורכם את כל הבדיקות הנדרשות לכתחילה.

במדור זה נפרוס לפניכם בסדרת מאמרים מהן  המערכות אותן חובה לבדוק, כיצד ניתן להימנע מחילול שבת במידה ואינן מותאמות לשבת , ובעיקר להגביר את המודעות הצרכנית לדרישת תעודת כשרות טכנולוגית המעידה כי כל  המערכות הטכנולוגיות נבדקו והותאמו לאורח חיים של שומרי שבת לכתחילה, בדיוק כפי שאנו מצפים ממטבח מלון בעל תעודת כשרות

גלישבת

בבית פרטי, ניתן להעריך בדר"כ לפני שבת מהי הכמות של מים חמים לשתייה שתספק את הצרכים הביתיים. לשם כך במיחמים הביתיים מרתיחים מים לפני שבת וגוף חימום בעל הספק חשמלי נמוך יותר שומר על החום כל היום כולו.

לא כך במוסדות, בבתי מלון, במסעדות, בבתי חולים וכד'. שם, צריכת המים החמים גבוהה, והאפשרות להחזיק כמויות גדולות במיחם אגירה ענק אינה מעשית.

לימות החול קיימים מיחמים מוסדיים המחוברים לרשת המים העירונית, הם מתמלאים מאליהם כאשר אלקטרודת גובה מגלה שמפלס המים ירד אל מתחת לנקודה קריטית כלשהי. או-אז נפתח ברז חשמלי והמיחם שב ומתמלא ורותח. במיחם כזה אסור להשתמש בשבת: הוצאת מים חמים ממנו גורמת לכניסת מים קרים ולבישולם, וכן להפעלת גוף החימום (עקב התקררות המים שבמיחם).

מכון 'צומת' פתר את הבעיה למהדרין, בשיטה המתאימה גם ל...ישיבות! זהו מתקן ה'גלישבת', מלשון 'גלישה'. למיחם זה מתווספים מים מדי כמה דקות בכמות קצובה (ניתן לכוונון). בימות החול מחזוריות זו נמשכת כל עוד יש מקום במיחם. בשבת - אלקטרודת מפלס הגובה מבוטלת והמים מתמלאים ומתמלאים. כ-2 ס"מ מעל למפלס העליון (של ימות החול) יש פתח לצינורית 'גלישה' והמים זורמים לביוב.

אדגיש כי לביוב גולשים המים החמים שהורתחו ולא הקרים החדשים (כדי לא לגרום ע"י הצריכה וריקון המיחם לקליטת מים חדשים והרתחתם). בשיטה זו הוצאת מים מהמיחם אינה משפיעה כלל על כניסת מים חדשים אליו. אלה ייכנסו בכל מקרה, בזמנים קבועים, ללא כל השפעה של האדם.

את הגלישבת אנו מציידים בשעון שבת שבועי-יומי. באמצעותו ניתן להגביל את מחזוריות כניסת המים הקרים לחלק משעות היום. כך ניתן לחסוך את העלות של שפיכת מים חמים לביוב מדי כמה דקות. 

בעשרות מקרים מצאנו כי אנשי אחזקה במקום עיקרו את מנגנון השבת (כנראה, כדי לחסוך מים וחשמל), כך שהמשתמש בלא מודע מכניס מים קרים למערכת, מפעיל את המנגנון החשמלי (ברז וגוף חימום) ומבשל את המים. אמנם על המשגיח במלון לוודא שאכן המיחם עבר בזמן ל'מצב שבת', מה שגם מסומן ע"י נורת לד באופן בולט בדרך כלל. אך כמעט תמיד למשגיח הכשרות אין כל הכשרה טכנולוגית ובדר"כ למשגיח במלון גם אין פנאי להתעסק עם עשרות המכשירים הטכנולוגיים  (שיפורטו במאמרים  הקרובות) סמוך לשבת.

לינר
עבור לתוכן העמוד